Organizator:

Zapraszamy na konferencję "OZE w sieci elektroenergetycznej"

Podziel się

Organizatorem konferencji jest Enea Operator.

 

Konferencja "OZE w sieci elektroenergetycznej"

16.05, MTP, pawilon 7, scena, godz. 12:00-13:30

 

Podczas wydarzenia eksperci z Enei Operator  opiszą jak skutecznie i szybko przyłączyć źródło wytwórcze do sieci dystrybucyjnej.

Scharakteryzują  także współpracę pomiędzy spółką, będącą dystrybutorem energii elektrycznej, a przyłączonymi już źródłami OZE.

Podpowiedzą na co należy zwrócić uwagę decydując się na budowę nowej jednostki wytwórczej, a przede wszystkim przypomną, jakie są najważniejsze obowiązki obu stron, wynikające z rozporządzenia Komisji UE, nazwane wytycznymi SOGL.

Tematem konferencji będą także działania, jakie podejmuje Enea Operator, aby przyłączyć jeszcze więcej odnawialnych źródeł energii do zarządzanej przez siebie sieci. Będzie mowa o już zrealizowanych inwestycjach, ale także o nowoczesnych rozwiązaniach na sieci, które są na etapie wdrożenia lub testów funkcjonalnych.

Wydarzenie będzie doskonałym źródłem informacji dla wytwórców, którzy są znaczącymi użytkownikami sieci energetycznej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z transformacją energetyczną, która dokonuje się już teraz!

Nie można tego przeoczyć!

Organizatorem wydarzenia jest:

 

 

Prelegenci:

Marek Rusakiewicz

Wiceprezes ds. Operacyjnych ENEA Operator Sp. z o.o. Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami, przedsiębiorstwami i majątkiem Skarbu Państwa. Autor licznych analiz ekonomiczno-finansowych i studiów wykonalności projektów inwestycyjnych, a także programów restrukturyzacji, w tym w branży ciepłowniczo-energetycznej i deweloperskiej. Doświadczony konsultant, doradca ministra środowiska (w latach 2000-2001) oraz kilku wojewodów.

Grzegorz Marciniak

Dyrektor Departamentu Zarządzania Informacją Pomiarową w Enei Operator. Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej oraz licznych studiów podyplomowych z zakresu ekonomii i zarządzania, w tym MBA. Zawodowo związany z energetyką od ponad 20 lat. Karierę zawodową rozpoczął jako asystent projektant w Elbud Gdańsk Holding, następnie w 1999r. związał się z Zakładem Energetycznym w Bydgoszczy. W strukturach Enei Operator pracował również jako kierownik Biura Obsługi Klienta w Mogilnie, dyrektor Rejonu Sprzedaży Usług Dystrybucyjnych w RD Inowrocław, kierownik Wydziału Gospodarki Pomiarami, kierownik Biura Systemów Pomiarów Energii.

Tomasz Pawlicki

Kierownik Biura Planowania Rozwoju Sieci w Enei Operator. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunkach: Elektrotechnika oraz zarządzanie i marketing a także studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od ponad 20 lat związany z sektorem energetycznym. Analityk. Specjalista z zakresu opracowania i wdrażania długoterminowej strategii inwestycji Enei Operator, planów rozwoju spółki, uzgadnianych z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki a także kreowania i wdrażania planów inwestycji zakresie rozwoju sieci wysokiego napięcia. Ekspert w obszarze dystrybucji energii elektrycznej oraz prawa energetycznego i rozporządzeń wykonawczych do ustawy.