Organizator:

Zapraszamy na drugi dzień EXPOPOWER

Podziel się

Pierwszy dzień targów już za nami. Zapraszamy do udziału w konferencjach, strefie edukacyjnej i do odwiedzania stoisk wystawców.

 

 

Dziś w programie m. in.:

Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0

Integralną częścią targów EXPOPOWER stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz Enea Operator „Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0”. Podczas dwóch dni konferencji będzie można posłuchać ciekawych wystąpień na temat inteligentnej energii, rozwiązań smart dla dużych aglomeracji i niewielkich miasteczek. Ponadto prelegenci podzielą się wizjami dotyczącymi przyszłości energii w ogóle i zaawansowaniem prac nad tzw. energią jutra.
Uczestnicy Forum będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi projektami, nad którymi pracują eksperci z Enea Operator, a także poznać narzędzia do optymalizacji przedsięwzięć dla biznesu. Będzie również możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym treningu strategicznym, mającym na celu kreatywne przełamywanie impasów w zarządzaniu projektami.

8.05.2019, pawilon 5, sala konferencyjna

 

Szkolenie RODO.pl
Jakie błędy przyczyniły się do tego, że firma istniejąca od 25 lat dostała karę w wysokości prawie 1 mln złotych?  Co należy zrobić, by Twoja firma mogła pracować spokojnie? Między innymi na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas szkolenia.
8.05.2019, pawilon 5, sala konferencyjna
Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska
W dobie dynamicznie rosnącej świadomości ekologicznej oraz intensywnie rozwijającej się branży odnawialnych źródeł energii, konferencja Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska jest punktem obowiązkowym każdego, kogo interesują rozwiązania stosowane przez znane marki, a także świeże pomysły młodych firm.
Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska to konferencja, która daje doskonałą okazję, by zgłębić temat zastosowania wodoru w Polsce i na świecie. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak obecnie wyglądają badania związane z pozyskiwaniem wodoru, a także ocenić perspektywy biznesowe i ekologiczne związane z komercyjnym zastosowaniem wodoru w gospodarce. Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych podczas konferencji może być początkiem nowych projektów związanych z wodorem. Organizatorem konferencji jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Marka Wielkopolska oraz SnowDog.

8.05.2019, pawilon 5, sala konferencyjna
 
Technika świetlna 2019

Uczestnicy konferencji będą rozmawiać na temat pomiarów natężenia oświetlenia na wirtualnej płaszczyźnie przejścia dla pieszych, a także sposobach określenia bezpieczeństwa fotobiologicznego elektrycznych promienników optycznych. Tematyką konferencji będą także m. in.: oprawy oświetlenia awaryjnego oraz nowoczesne systemy oświetlenia ulicznego i iluminacyjnego. Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą miały okazję dokonać przeglądu wielkopowierzchniowych instalacji reklamowych zainstalowanych na terenie Poznania, dowiedzieć się więcej na temat wpływu wielkopowierzchniowych instalacji reklamowych LED na bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także poznać XARA – autorski system sterowania oświetleniem firmy NORKA. Organizatorami konferencji są Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

8.05.2019, Hol Wschodni, Sala Zielona, antresola, 2 piętro
Konferencja "OZE - nowe perspektywy"

Konferencja, organizowana przez redakcję miesięcznika „Energia i Recykling”, będzie poświęcona przede wszystkim wykorzystywaniu energii słonecznej i wiatrowej oraz magazynowaniu energii pochodzącej z tych źródeł. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele branży: eksperci i przedsiębiorcy z branży fotowoltaicznej, energetyki wiatrowej i magazynowania energii. Przedstawią oni nowe uwarunkowania prawne, możliwości pozyskania środków na inwestycje, nowe rozwiązania techniczne, niedawno wdrożone projekty, planowane przedsięwzięcia inwestycyjne.
8.05.23019, pawilon 5, salka konferencyjna – sektor B
Norweski Dzień Innowacji

Ambasada Norwegii w Polsce, a także Innovation Norway zapraszają 8 maja na Norweski Dzień Innowacji poświęcony czystej energii. W programie m. in.: innowacyjne rozwiązania technologiczne i systemowe, nowe czyste technologie węglowe, Projekt Northern Lights – Składowanie emitowanego w Polsce CO2 w norweskim Morzu Północnym, Sootaway – Katalizator do spalania paliw kopalnych i biomasy, Wykorzystanie dronów do monitorowania sieci przesyłowych, Przejście na gospodarkę niskoemisyjną w szybko zmieniającym się środowisku techniczno-ekonomicznym.

8.05.2019, pawilon 10, salka konferencyjna
Biznes Mikser

Ambasada Norwegii, Innovation Norway oraz WTC w Poznaniu zapraszają 8 maja na Polsko-Norweski Biznes Mikser, nieformalne spotkania B2B pomiędzy podmiotami polskimi i norweskimi. Udział w spotkaniu umożliwi bliższe poznanie prelegentów konferencji „Norweski Dzień Innowacji  – Czysta Energia” oraz zainicjowanie bliższej współpracy.

8.05.2019, pawilon 10, sala konferencyjna, godz. 16:00-18:00
GMINNY ENERGETYK – skuteczne zarządzanie energią w gminie

Wydarzenie stanowi podsumowanie cyklu szkoleń dla kandydatów na Energetyków Gminnych, które realizowane były przez Zespół Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Poznaniu od listopada 2018 do marca 2019 roku.Konferencja organizowana jest w ramach projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” i finansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

8.05.2019, pawilon 5, salka konferencyjna – sektor A
STREFA EDUKACYJNA ENEA OPERATOR

Po raz drugi podczas targów EXPOPOWER zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator. Młodzież będzie mogła zobaczyć energetyków przy pracy podczas specjalnie zaaranżowanych pokazów. Ponadto na odwiedzających czekać będą doświadczenia naukowe, energetyczne ciekawostki oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego. Dodatkowo w strefie edukacyjnej targów spółka zaprezentuje zakres i plan wdrożeń technologii RFID służącej do znakowania majątku sieciowego, którą Enea Operator wdraża jako pierwsza firma w Polsce.
– Na Energetyczne Dni Naukowców na strefie EDU w ramach targów EXPOPOWER zapraszamy wszystkich chętnych. Szczególnie zaś młodzież, która jeszcze nie zdecydowała o swojej ścieżce kariery. Organizator i patron strefy EDU, spółka Enea Operator tym samym promuje zawód energetyka wśród młodych ludzi. Zawód wymagający, ale niezwykle ciekawy i przynoszący satysfakcję z pracy – mówi Danuta Tabaka kierownik Biura Public Relations i Komunikacji w Enei Operator.