Organizator:

XII Konferencja Naukowo-Techniczna "Energooszczędność w oświetleniu" podczas Targów EXPOPOWER

Podziel się

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich zapraszają do udziału w XII Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu "Energooszczędność w oświetleniu". Wydarzenie odbędzie się podczas kwietniowych Targów EXPOPOWER, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

23 kwietnia 2024 r.  - XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” nt. „TECHNIKA ŚWIETLNA 2024” (godz. 10.30 - 14.30). Pawilon 7, antresola, teren MTP. 

Autorami referatów będą wykładowcy z krajowych uczelni technicznych, a także przedstawiciele czołowych  producentów opraw i sprzętu oświetleniowego. Konferencja odbędzie się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP.

Organizatorzy Konferencji:                   

  • Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich
  • Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie

Patronat medialny:

Wiadomości Elektrotechniczne, SPEKTRUM, INPE

Program konferencji:

10:00 Otwarcie sekretariatu konferencji, rejestracja uczestników
10:30 Otwarcie konferencji – Prezes Oddziału Poznańskiego SEP
10:40 Zanieczyszczenie światłem i jego negatywne skutki dla człowieka i środowiska – Małgorzata Zalesińska (Politechnika Poznańska)
11:00

Wpływ modernizacji oświetlenia zewnętrznego na potencjalny wzrost jasności nocnego nieba – Przemysław Tabaka (Politechnika Łódzka), Sylwester Kołomański (Uniwersytet Wrocławski)

11:40 Czy energooszczędne oświetlenie jest bezpieczne dla funkcjonowania zegara biologicznego człowieka – Przemysław Tabaka (Politechnika Łódzka), Krystyna Skwarło-Sońta (Uniwersytet Warszawski)
12:10 Systemy awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w praktyce –  Sandra Wegner (TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.)
12:40 ÷ 13:00 P r z e r w a
13:00 Wytyczne Ministerstwa Infrastruktury dotyczące oświetlenia dróg – Krzysztof Wandachowicz (Politechnika Poznańska)
13:30

Dobre i złe praktyki rozwiązań dla oświetlenia drogowego w kontekście programu „Rozświetlamy Polskę” – Marcin Bocheński (Signify Poland Sp. z o.o.)

14:00

Pomiar współrzędnych kolorymetrycznych oraz równomierności barw z wykorzystaniem połączenia  matrycowego miernika luminancji  z punktem pomiaru widma – Marcin Palko (GL Optic Polska Sp. z o.o.)

14:30 Zakończenie konferencji

Informacje dla uczestników Konferencji:

Udział w konferencji i wstęp na Targi w dniu konferencji jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji do dnia 17 kwietnia 2024 r. na stronie: http://sep.poznan.pl/rejestracja-KonfTS

Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc według kolejności ich wpływu. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail przesłana zostanie jednorazowa karta wejścia na tereny MTP w wersji elektronicznej.

Oddział Poznański SEP zaprasza również do odwiedzenia stoiska informacyjno-wystawowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER w dniach 23-25 kwietnia 2024 r. w pawilonie 8A.