📢 Międzynarodowe Targi Energetyki już 23-25 kwietnia w Poznaniu! 📢  

Organizator:

Stoen Operator rozbudowuje swoją infrastrukturę z Hitachi Energy oraz Siemens Energy

Podziel się

 

Stoen Operator, jeden z głównych operatorów systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, podpisał umowy z Hitachi Energy oraz Siemens Energy. Obejmują one wyprodukowanie, dostarczenie i montaż dziewięciu transformatorów mocy, które zostaną zainstalowane w stołecznej sieci elektroenergetycznej

Stoen Operator wybrał transformatory 110/15kV dwóch producentów. Firmie Siemens Energy powierzono dostawę czterech sztuk, a Hitachi Energy dostarczy ich pięć.

Oddzielne podpisanie dwóch umów odbyło się 22 listopada w siedzibie Stoen Operator. Spółka była reprezentowana przez Roberta Stelmaszczyka, Prezesa Zarządu i Leszka Bitnera, Dyrektora Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym. Hitachi Energy reprezentował Paweł Łojszczyk, Prezes Zarządu i Hubert Krukowski, vice Prezes Zarządu. Siemens Energy był reprezentowany przez Bartłomieja Mazurka, Business Unit Managera oraz Sławomira Małeckiego Dyrektora ds. Sprzedaży.

- Podjęliśmy długofalowe zobowiązanie inwestycji w ramach Karty Efektywnej Transformacji dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w Polsce. Umowy podpisane z firmami Hitachi Energy i Siemens Energy wpisują się w realizację tego zadania na terenie Warszawy – powiedział Robert Stelmaszczyk.

W 2023 roku inwestycje Stoen Operator znacząco wzrosną i przekroczą 500 mln zł.

Rozwój bezpiecznych i inteligentnych sieci elektroenergetycznych wspierających transformację energetyczną jest jednym z filarów strategii międzynarodowej Grupy E.ON, do której należy stołeczny OSD.

Źródło: cire.pl