Organizator:

Ruszyły Targi EXPOPOWER 2024!

Podziel się

Pierwszy z trzech dni Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER 2024, dobiegł końca. Od samego rana na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na zwiedzających czekała bogata oferta wydarzeń gromadzących branżę energetyki konwencjonalnej.

Program Targów EXPOPOWER co roku obfituje w szereg zróżnicowanych wydarzeń promujących innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, oświetlenia, sterowania oraz instalacji niskiego, średniego i wysokiego napięcia, a także najświeższe informacje o zmianach w branży. Tegoroczna edycja wydarzenia jest jednak wyjątkowa - zwiedzający otrzymali bowiem możliwość uczestnictwa w Wielkim Bloku Targowym o naprawdę zróżnicowanej tematyce. 

- Targi EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE to ponad 300 wystawców, jednak to nie tylko produkty, które pokazujemy tutaj po raz pierwszy, które zostały nagrodzone Złotymi Medalami. To również bardzo bogaty program wydarzeń, który przygotowaliśmy, ponieważ targi to również wymiana myśli, przygotowywanie się na kolejne wyzwania, lata oraz zmiany, które są przed nami. To również rozmowy o dostosowywaniu się gospodarki do tego, co nas otacza - powiedział podczas oficjalnego otwarcia targów Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. 

Konferencje i spotkania z udziałem ekspertów branży

We wtorek 23 kwietnia, na zwiedzających Targów czekały liczne konferencje i wydarzenia gromadzące w jednym miejscu polską branżę energetyczną. Dzień rozpoczął się od XII Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu "Energooszczędność w oświetleniu" nt. "TECHNIKA ŚWIETLNA 2024", odbywającej się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP. W konferencji udział wzięli wykładowcy z krajowych uczelni technicznych, a także przedstawiciele czołowych producentów opraw i sprzętu oświetleniowego. Następnie, rozpoczęła się długo oczekiwana Konferencja #Ai_EnergINN, organizowana przez Eneę Operator oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Wydarzenie w całości zostało poświęcone wykorzystaniu sztucznej inteligencji w energetyce: - Głównym tematem tej konferencji będą tematy innowacyjne, nowe technologie, ale przede wszystkim sztuczna inteligencja, która weszła do naszego energetycznego domu i już z niego nie wyjdzie - powiedział Marek Szymankiewicz, prezes Zarządu Enea Operator. 

Coś dla wielbicieli innowacji

Oprócz konferencji i spotkań z udziałem ekspertów branży, pierwszego dnia targów na zwiedzających czekała również Strefa Nauki i Startupów. Strefa, organizowana przez Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii, poświęcona została przedstawieniu ponad 20 wynalazków z obszaru energii i bezpieczeństwa oraz możliwości poznania naukowców, spin-offów i osób odpowiedzialnych za współpracę nauka-biznes z polskich uczelni.

Na zwiedzających Targów EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE i SECUREX, Strefa Nauki i Startupów czekać będzie do 25 kwietnia włącznie. Umożliwia ona spotkanie i rozmowy z jej przedstawicielami o: innowacjach z polskich uczelni, wspólnym rozwijaniu nowych produktów oraz dotacjach na badania i rozwój. 

 

Na kolejną dawkę wiedzy z zakresu m.in. energetyki, elektroenergetyki oraz sztucznej inteligencji zapraszamy już jutro -> PROGRAM WYDARZEŃ