Organizator:

Rozpoczynamy najbardziej energetyczne targi w Poznaniu!

Podziel się

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej jest program wydarzeń towarzyszących, który w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk z nowościami branżowymi oraz laureatów Złotego Medalu.

W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą najważniejsi specjaliści z branży energetycznej z Polski oraz zagranicy.
Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0

Integralną częścią targów EXPOPOWER stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz Enea Operator „Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0”. Podczas dwóch dni konferencji będzie można posłuchać ciekawych wystąpień na temat inteligentnej energii, rozwiązań smart dla dużych aglomeracji i niewielkich miasteczek. Ponadto prelegenci podzielą się wizjami dotyczącymi przyszłości energii w ogóle i zaawansowaniem prac nad tzw. energią jutra.

Uczestnicy Forum będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi projektami, nad którymi pracują eksperci z Enea Operator, a także poznać narzędzia do optymalizacji przedsięwzięć dla biznesu. Będzie również możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym treningu strategicznym, mającym na celu kreatywne przełamywanie impasów w zarządzaniu projektami.

7-8.05.2019, pawilon 5, sala konferencyjna
IV Branżowe Forum Fotowoltaiczne

IV Branżowe Forum Fotowoltaiczne to talk-show na żywo, na temat polskiej energetyki odnawialnej! Charyzmatyczni prowadzący, najlepsi specjaliści z branży w ogniu pytań i tematy, dla których warto przyjechać do Poznania! Niezmienny pozostanie duet prowadzących: Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBEnergia i Bogdan Szymański, prezes SBF POLSKA PV, którzy lubią rozmawiać, i wymieniać się poglądami i jak zwykle będą prowokować do dyskusji. Organizatorem Forum jest Globenergia.

7.05.23019, pawilon 5, salka konferencyjna – sektor B
MORSKA ENERGETYKA WIATROWA – Doświadczenia światowe – perspektywy dla Polski

Tematem konferencji będą perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Głównymi tematami będą innowacyjne systemy wyprowadzenia mocy z morskich elektrowni wiatrowych, nowoczesne rozwiązania turbin wiatrowych Siemens-Gamesa dla morskiej energetyki wiatrowej, a także strategia budowy miksu energetycznego w perspektywie dostępności nośników energii w ramach dekarbonizacji gospodarki w Polsce i na świecie.
7.05.2019, pawilon 5, salka konferencyjna – sektor C
Szkolenie RODO.pl

Jakie błędy przyczyniły się do tego, że firma istniejąca od 25 lat dostała karę w wysokości prawie 1 mln złotych?  Co należy zrobić, by Twoja firma mogła pracować spokojnie? Między innymi na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas szkolenia.
7 -8.05.2019, pawilon 5, sala konferencyjna

STREFA EDUKACYJNA ENEA OPERATOR

Po raz drugi podczas targów EXPOPOWER zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator. Młodzież będzie mogła zobaczyć energetyków przy pracy podczas specjalnie zaaranżowanych pokazów. Ponadto na odwiedzających czekać będą doświadczenia naukowe, energetyczne ciekawostki oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego. Dodatkowo w strefie edukacyjnej targów spółka zaprezentuje zakres i plan wdrożeń technologii RFID służącej do znakowania majątku sieciowego, którą Enea Operator wdraża jako pierwsza firma w Polsce.
– Na Energetyczne Dni Naukowców na strefie EDU w ramach targów EXPOPOWER zapraszamy wszystkich chętnych. Szczególnie zaś młodzież, która jeszcze nie zdecydowała o swojej ścieżce kariery. Organizator i patron strefy EDU, spółka Enea Operator tym samym promuje zawód energetyka wśród młodych ludzi. Zawód wymagający, ale niezwykle ciekawy i przynoszący satysfakcję z pracy – mówi Danuta Tabaka kierownik Biura Public Relations i Komunikacji w Enei Operator.

NOWOŚCI

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER będą mogli zapoznać się z ponad 11 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami.

Obsypani złotem

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich są potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów. Odznaczone produkty są unikatowe, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Zapraszamy do głosowania na najlepsze produkty w konkursie „Złoty Medal – wybór Konsumentów” – podczas targów w Internecie na www.zlotymedal.mtp.pl.

Laureaci Złotego Medalu targów EXPOPOWER 2019

Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS ZPUE - z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie / oddawanie energii) współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i np. autobusów. System umożliwia zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje. Zarządzane przez SPS-Control pracują jako jeden, zaawansowany system.
Mobilna elektrooszczędna elektrownia dużej mocy GETOR QUAGROPACK (EPS SYSTEM Robert Lipnicki) -
- przeszła rygorystyczne badania w wyspecjalizowanych laboratoriach i posiada certyfikat zgodności CE. Wszystkie główne podzespoły posiadają świadectwa pochodzenia wyspecjalizowanych producentów UE. Mobilna elektrownia jest stosowana w szczególnie wymagających projektach zasilania energetycznego m.in. największych imprez masowych (np. Orange Warsaw Festival). Uzyskała Nagrodę I Stopnia dla najbardziej innowacyjnych technologii obronnych w Ogólnopolskim Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.
Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych -
- ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna jest w stanie dostarczyć pełen asortyment osprzętu dedykowanego dla linii nN z przewodami izolowanymi. Pozwala to zaprojektować i zbudować kompletną linię napowietrzną nN wyposażoną w przewody izolowane w pełnym zakresie przekrojów roboczych tych przewodów. Stosowane w fabryce nowoczesne technologie produkcyjne, wsparte doświadczonym i dynamicznym zespołem ludzi, pozwoliły firmie stworzyć kompleksową ofertę dla rynku energetycznego w zakresie osprzętu i konstrukcji dla linii napowietrznych. Wysoka jakość produkowanych przez ALPAR wyrobów jest potwierdzona certyfikatami wydanymi przez niezależne instytucje.
Stacja ładowania samochodów elektrycznych LS-4 (Garo Polska Sp. z o.o., RELPOL SA) -
- Stacje ładowania samochodów elektrycznych LS-4 przystosowane są do pracy w bardzo trudnych warunkach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) w temperaturze od -25 do +50 ºC, a w opcji cold option nawet od -35ºC oraz w warunkach wilgotnych nawet do 95 %. Stacja LS-4 ma elegancką, smukłą obudowę z zamontowanym bardzo dobrze widocznym wskaźnikiem LED pozwalający na odczyt stanu nawet z większej odległości. Stacja LS-4 występuje w wersji 16 A, 32 A, zarówno 1- jak i 3-fazowej, z opcjonalnym licznikiem energii elektrycznej. Posiada oddzielne zabezpieczenia i wyłączniki różnicowoprądowe dla każdego gniazda oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację między stacją a samochodem.