Organizator:

Na jaki niskoemisyjny transport stać nasze samorządy?

Podziel się

Dołącz do debaty na temat ekologicznej transformacji w samorządach podczas Samorządowego Kongresu Finansowego od 11 do 12 kwietnia w centrum konferencyjnym Sheraton Sopot Hotel.

Transport drogowy ma największy udział emisji gazów cieplarnianych w UE i jako jedyny sektor utrzymuje pod tym względem trend wzrostowy. Strategia na rzecz rozwoju zrównoważonej mobilności opracowana przez Komisję Europejską zakłada, że do 2030 roku przewóz osób na dystansie do 500 km nie powinien generować emisji. Oznacza to, że w Polsce będziemy musieli wymienić 12 tys. autobusów. Proces elektryfikacji floty komunikacji zbiorowej trwa. Oferta oraz osiągi elektrycznych autobusów ciągle rosną. Z uwagi na wysoki koszt zakupu elektrycznego autobusu rozwijane są także alternatywy w postaci konwersji autobusów z silnikiem diesla na napęd elektryczny. Rozwój zeroemisyjnego transportu może przyczynić się do rozwoju krajowego przemysłu w tym obszarze. Polska już jest wiodącym producent autobusów elektrycznych w Europie. Jest to również szansa dla producentów ogniw, akumulatorów trakcyjnych czy pozostałych komponentów do pojazdów.

„Na jaki niskoemisyjny transport stać nasze samorządy?” to temat debaty, której gospodarzem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Prowadzący

Aleksander Rajch, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych, Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Wprowadzenie "Aktualny stan rozwoju niskoemisyjnego transportu w miastach w Polsce"

Maciej Mazur, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Uczestnicy debaty:

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Piotr Borawski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska

Marek Wojtkowski, Prezydent Miasta Włocławek

 

12 kwietnia 2022, 9:00 - 10:00, sala: Columbus CD, Sheraton Sopot Hotel

Dowiedz się więcej

Program

 

Weź udział w II Samorządowym Kongresie Finansowym