Organizator:

Inwestycje w OZE i ich finansowanie - A-RES

Podziel się

Serdecznie zapraszamy na prelekcję Adama Kościelniaka, Partnera Zarządzającego A-RES, pod tytułem "Inwestycje w OZE i ich finansowanie". Wystąpienie odbędzie się 17 maja, drugiego dnia targów EXPOPOWER 2023, w godzinach 14:15-15:00, na scenie w pawilonie nr 8 MTP.

Adam Kościelniak jest jednym z najbardziej doświadczonych doradców finansowych i transakcyjnych w Polsce zajmujących się obszarem energetyki odnawialnej. Podczas przemówienia poruszone zostaną m.in tematy obecnych możliwości w zakresie inwestowania i finansowania OZE oraz planowanych zmian i trendów w tej sferze. Słuchacze będą mieli okazję wysłuchania o m. in. wpływie limitów cenowych na aktywność inwestorów i proces finansowania. Zachęcamy także do wymiany osobistych doświadczeń i spostrzeżeń w prywatnych rozmowach po prelekcji.

Adam Kościelniak

Adam Kościelniak jest jednym z najbardziej doświadczonych doradców finansowych i transakcyjnych w Polsce zajmujących się obszarem energetyki odnawialnej. Jest Założycielem i Partnerem Zarządzającym A-RES. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie profesjonalnym, które zdobył w międzynarodowych firmach EY oraz PwC. Adam wspierał klientów w obszarach transakcji M&A, pozyskiwania finansowania bankowego, wycenach przedsiębiorstw oraz budowy modeli finansowych. Ostatnio pełnił funkcję Wicedyrektora w PwC, w zespole specjalizującym się w Inwestycjach w Energetyce Odnawialnej i Infrastrukturze. Doradzał przy transakcjach pozyskania finansowania oraz kupna/sprzedaży farm fotowoltaicznych i wiatrowych na kwotę ponad 4 mld zł oraz o łącznej mocy ponad 1 GW. Zakres terytorialny doradztwa był skupiony nie tylko na Polsce, ale również projektach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Obecnie jest doktorantem University of International Business and Economics w Pekinie (ChRL) na kierunku finanse. Jest również absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie kończy uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty finansowe oraz inwestycyjne: ACCA i CFA ESG Investing. Bierze aktywny udział, w tym jako jako prelegent, w eventach związanych z branżą energetyczną, infrastrukturą oraz inwestycjami. Od 2011 r. jest także aktywnym inwestorem giełdowym.