Organizator:

Inspirujące rozwiązania elektroenergetyczne na Targach EXPOPOWER 2024

Podziel się

Innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, oświetlenia, sterowania oraz instalacji niskiego, średniego i wysokiego napięcia, a także najświeższe informacje o zmianach w branży - wszystko to będzie można zobaczyć na tegorocznych Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER. To kluczowe na krajowej arenie targowej wydarzenie gromadzące branżę energetyki konwencjonalnej odbędzie się 23-25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi EXPOPOPOWER każdego roku przyciągają do Poznania zwiedzających oraz wystawców z całego świata. Podczas wydarzenia prezentowane są inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych i przedstawicieli nauki, a także projektantów i ekspertów z zakresu elektryki, energetyki, instalacji i techniki. Targi EXPOPOWER to także miejsce spotkań i dyskusji przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń oraz reprezentantów najważniejszych spółek energetycznych. 

Trendy i wyzwania dla branży

- Jak i gdzie inwestować, aby zwiększyć obecne możliwości sieci dystrybucyjnej? Kiedy magazyny energii zmniejszą jej obciążenie? Jak zaawansowana analityka danych, big data czy sztuczna inteligencja zostaną zastosowane w energetyce? Są to jedne z najważniejszych pytań stojących dziś przed branżą energetyczną. Podczas Targów EXPOPOWER będzie okazja, aby udzielić na nie odpowiedzi - mówi Piotr Drozdowski, dyrektor Targów EXPOPOWER. I podkreśla, że nadchodząca edycja wydarzenia jest wyjątkowa - zwiedzający otrzymają bowiem możliwość uczestnictwa w Wielkim Bloku Targowym o naprawdę zróżnicowanej tematyce. 

Warto podkreślić, że cały blok targowy zaoferuje odwiedzającym blisko 1100 wystawców na prawie 35 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej! Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wraz z Targami EXPOPOWER w dniach 23-25 kwietnia 2024 r. odbędą się: Targi INSTALACJE, Targi GREENPOWER, Targi SECUREX, Targi SAWO, Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, Forum NetZero oraz Kongres Magazynowania Energii.

Konferencje z udziałem ekspertów

Zróżnicowane grono profesjonalistów odwiedzających Targi EXPOPOWER sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce do wymiany swoich doświadczeń. Przykład stanowią organizowane przez przedstawicieli poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich konferencje. Pierwsza z nich - XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu "Energooszczędność w oświetleniu" nt. "Technika świetlna 2024" - odbędzie się 23 kwietnia. Autorami referatów będą wykładowcy z krajowych uczelni technicznych, a także przedstawiciele czołowych producentów opraw i sprzętu oświetleniowego. Wydarzenie to objął swym patronatem Polski Komitet Oświetleniowy SEP. Z kolei dzień później, 24 kwietnia, odbędzie się XIX Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia" nt. "Stacje elektroenergetyczne 2024". W jej programie przewidziano m.in. wystąpienia pracowników naukowo-badawczych krajowych uczelni technicznych, wystąpienia przedstawicieli branży oraz panel dyskusyjny, do którego zaproszono czołowych polskich producentów elektroenergetycznych stacji i rozdzielnic wszystkich poziomów napięcia znamionowego. 

To jednak nie wszystko. Dzięki konferencji #Ai_EnergINN organizowanej przez Eneę Operator oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, która odbędzie się podczas Targów EXPOPOWER, uczestnicy dowiedzą się: jak działa bezobsługowy magazyn liczników, czy VR i AR sprawdzają się w energetyce oraz w jaki sposób fuzja jądrowa wyznacza przyszłość energetyki. Wśród prelegentów #Ai_EnergINN pojawią się pracownicy Enei Operator oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także przedstawiciele firm i instytucji, które na co dzień wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jakie daje AI (sztuczna inteligencja) w pracy związanej z produkcją, magazynowaniem i dystrybucją energii. 

Dowiedz się więcej o każdym z wydarzeń!

TARGI EXPOPOWER

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną. Zakres tematyczny obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia. Wśród zwiedzających targi są przedstawiciele grup energetycznych, zakładów przemysłowych, firm i hurtowni elektrotechnicznych.

Targi expopower

TARGI GREENPOWER

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER to targi odnawialnych źródeł energii, które gromadzą przedstawicieli wszystkich sektorów tego rynku. Wystawcy targów to profesjonaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz techniki grzewczej. Razem z Targami INSTALACJE tworzą największe w Polsce wydarzenie oferujące kompleksowe wyposażenie budynków w elementy dystrybucji energii (rozdzielnie, zabezpieczenia, kable, osprzęt, automatyka) oraz instalacje OZE (odnawialne źródła energii: instalacje fotowoltaiki, pomp ciepła i rekuperacji), klimatyzacji i wentylacji.

targi greenpower

TARGI INSTALACJE 

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to największe spotkanie branży instalacyjnej, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na Targach INSTALACJE szeroko prezentowana jest oferta producentów i dystrybutorów urządzeń związanych odnawialnymi źródłami energii. Można zobaczyć pompy ciepła, rekuperatory, moduły fotowoltaiczne czy kotły na biomasę.

TARGI INSTALACJE

TARGI SAWO

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO to największe targi branży BHP w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie jest okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. Targi Sawo są również idealną przestrzenią dla przedstawienia zaawansowanych technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP. 

targi sawo

TARGI SECUREX

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX to największe wydarzenie biznesowe dla branży zabezpieczeń w Środkowo-Wschodniej Europie. Imponujący rozmiar i różnorodność ekspozycji zapewniają firmy oferujące szeroki wachlarz produktów, usług i innowacyjnych rozwiązań. To tutaj swój asortyment prezentują liderzy rynku oraz przedsiębiorstwa rozwijające się, wyspecjalizowane w tworzeniu dedykowanych systemów zabezpieczeń dla poszczególnych sektorów.

targi securex

Kup bilet na:

Bilet uprawnia do zwiedzania ekspozycji całego bloku targów: INSTALACJE, GREENPOWER, SECUREX, SAWO, EXPOPOWER.

Do zobaczenia w Poznaniu 23-25 kwietnia 2024!